***
Kobiety
Malarstwo
 : News
 
Turystyka

 

Click for Monastir Skanes, Tunisia Forecast
.

 

 

Mapa topograficzna Tunezji z 1969 roku.

Z 1200 kilometrów wybrzeża Tunezji ponad 100 stanowią plaże. Północ Tunezji przypomina pod wieloma względami południe Europy, natomiast na południu za Gabes zaczyna się kamienista pustynia.W kilku miejscach kamienistą pustynię rozcinają koryta rzek, które podczas sporadycznych tutaj opadów zamieniają się w rwące potoki. Na zachodzie pustynia kamienista przechodzi w słoną pustynię gdzie znajduja sie tzw.słone jeziora jak jezioro Chott el Jerid. Jest to bezodpływowe zagłębienie terenu przez którego środek przechodzi tama. Skrystalizowana sól przypomina szron lub śnieg gdzie w gorącym powietrzu tworzą się fatamorgany. Na południu schott graniczy z Saharą - największą pustynią piaszczystą na świecie.
Na Saharze można spotkać zielone oazy gdzie z naturalnych źródeł bije woda, a systemy nawadnianiające zapewniaja uprawę roślin. Najlepiej widać to na przykładzie oazy w Tozeur.
Oaza w Douz znajduje się na skraju piaszczystej pustyni, Douz popularnie nazywa się wrotami pustyni. To tutaj rozpoczynał się kiedyś szlak karawanowy biegnący aż do Timbuktu nad Nigrem.


 

Mapa wyspy Djerby

Djerba jest największą wyspą Afryki Północnej, mityczną wyspą Lotofagów. Według Homera Odyseusz odwiedził Djerbę żeglując z Troi, gdzie jego towarzysze utracili pamięć pod wpływem zapachu lotosów i nie chcieli już jej opuścić.

 

Mapa centrum Tunisu

Tunis liczy 1,8 miliona mieszkańców i jest najbardziej zeuropeizowanym miejscem w Tunezji, posiada Medine z VIII wieku, ciekawe muzeum sztuki nie tylko starożytnej- Bardo. W pobliżu położona jest również Kartagina i Sidi Bou Side.

tanie wycieczki itp.

LINKI. Hotele
:

::Residence:: Tunis

.
 
,
Portal Tunez.
(po francusku)

.
c
 Monastir.org  
Tunisiaculture
Djerbaexplore
 Tunezja

 Djerba
 Tunis
.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

  

2004-2005. Webdesign n.d..   .    .   .          @Admin.